Petr Kolečkář

Petr Kolečkář

Manažer akademie, trenér
Datum narození: 12.03.1985
Jazyk: čeština, angličtina

Vzdělání

  • Tělesná výchova a sport, Regenerace a výživa ve sportu – Fakulta Sportovních Studií MU v Brně (2004-2008) – zakončeno státní zkouškou - udělení titulu Bc.
  • Tělesná výchova a sport, Učitelství tělesné výchovy pro ZŠ a SŠ, Fakulta Sportovních Studií MU v Brně, navazující magisterské studium (2008-2013) – zakončeno státní zkouškou - udělení titulu Mgr.
  • Trenérská licence B, aktuálně studující trenérskou licenci A

Trenérská kariéra

S trenérskou kariérou začal Petr v sezóně 2006/2007, kdy trénoval starší žáky v klubu HLC Bulldogs Brno. Tým se po sezóně rozpadl a vypadalo to, že trenérská kariéra nebude mít dalšího brzkého pokračování.

Na podzim roku 2007 se však uvolnilo místo asistenta u 8. a 9. třídy v hokejovém klubu HC Kometa Brno (později HC Kometa Úvoz a HCM Warrior(s) Brno), které mu bylo nabídnuto. On nabídku přijal a zakrátko se stal v oddíle také jedním z trenérů 3. třídy. Celkem v klubu z brněnského Úvozu působil za 12 let v 11 sezónách (s výjimkou sezóny 2016/2017, kdy si dal roční pauzu). Za dobu působení v klubu měl nejprve na starosti několik sezon jako hlavní trenér kategorie přípravek, později se věnoval spíše kategoriím žáků a v posledních dvou sezónách trénoval Extraligu dorostu (staršího i mladšího).

Od sezóny 2019/2020 působí aktuálně na pozici Trenéra žáků ČSLH v klubu „HC Orli Znojmo – mládež“. Na starosti má metodicky všechny kategorie do 15 let (přípravka až starší žáci).

Mezi lety 2013 a 2018 se spolupodílel na vybudování organizace Modern Hockey, která se v Brně a okolí stala největší organizací věnující se tréninkům, zápasům a kempům pro hobby hokejové amatérské hráče dospělého věku. Součástí tohoto projektu byla i spolupráce na trenérském vedení ženského hokejového týmu HLC Bulldogs Brno (nyní WHC Walkyries Brno).

Média

V roce 2014 byl Českým klubem Fair-Play, který zřizuje Český olympijský výbor, oceněn čestným dopisem, za gesto v soutěži minihokeje, kdy upozornil na gól soupeře, který rozhodčí neviděl.

V roce 2014 vyzpovídal Petra štáb pořadu Dobré ráno s ČT, tématem byla finanční náročnost hokeje pro rodiče:

Hráčská kariéra

Do 15 let vyrůstal hokejově v Kometě Brno, odkud se po krátkém působení v dorosteneckém týmu Ytongu Brno přesunul do klubu HLC Bulldogs Brno, kde od roku 2001 působil jako hráč v juniorském a následně seniorském týmu až do roku 2008, kdy byla činnost A týmu Buldoků v krajské lize mužů ukončena. V sezóně 2008/2009 nastoupil k několika zápasům za Spartak Velkou Bíteš.

Následující 3 sezóny (2009-2012) pak prožil nejhezčí dobu svojí hráčské kariéry v nově vytvořeném týmu krajské ligy mužů HCM Warrior Brno. V sezóně 2012/2013 však již hraní zanechal a jako asistent trenéra se podílel na zisku krajského titulu.

Asi definitivní tečku za svou hráčskou kariérou ve svazových soutěžích na krajské úrovni pak učinil v posledním kole sezóny 2013/2014, kdy odehrál za Warrior ještě jedno utkání, kdy se rozloučil gólem, jak jinak než tečí z předbrankového prostoru v přesilovce :-)

Rozhodčí

Během svojí hráčské i trenérské kariéry byl častým kritikem rozhodčích. Protože byl vyzýván, aby jen nekritizoval a šel také s kůží na trh, tak se vrhl i do této sféry hokejového života. Od února 2013, kdy absolvovat základní školení, už na krajské, okresní a amatérské úrovni řídil více jak 200 utkání mládeže i dospělých. Mezi lety 2015 a 2019 řídil jako hlavní rozhodčí utkání krajské ligy mužů Jihomoravského a Zlínského kraje, tedy soutěže, kterou více jak 10 let hrál.

Funkcionář

Od roku 2012 až do současnosti je členem Sportovně-technické komise Krajského výkonného výboru JmK Českého svazu ledního hokeje, která je pověřena řízením krajských hokejových soutěží.

Od roku 2013 do roku 2018 byl členem statistického týmu Českého svazu ledního hokeje pro utkání Tipsport Extraligy ledního hokeje v Brně.